oczyszczalnie ekologiczne

Przydomowa oczyszczalnia ekologiczna

Sieci kanalizacyjne obejmują w tej chwili swoim zasięgiem bardzo sporo miejsc. Są osiągalne na większości terenów miejskich. Natomiast w miejscach, gdzie zabudowa jest rozproszona nie są już tak pospolite, gdyż staje się to nieopłacalne.
Budując albo przeprowadzając oczyszczalnie ekologiczne całościowy remont w domu stawianym poza miastem na ogół sami musimy rozwikłać problem odprowadzania nieczystości z budynku. Aktualnie mamy opcję wyboru spośród kilku rodzai szamb i domowych oczyszczalni ścieków. Intrygującym i nowoczesnym rozwiązaniem jest przydomowa oczyszczalnia ekologiczna. W przeciwieństwie do szamba zapobiega zbieraniu się groźnych bakterii, jest w wyższym stopniu przyjazna dla środowiska. Taka oczyszczalnia jest opłacalną inwestycją, bowiem koszty jej użytkowania są ogromnie niskie. O tym czy możemy zdecydować się na jej budowę przy naszym domu rozstrzygają miejscowe władze na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego.
Istnieje kilka wariantów oczyszczalni przydomowych, może w nich być zastosowany drenaż rozsączający, filtr piaskowy lub gruntowo-roślinny, złoże biologiczne lub komora osadu czynnego. O tym, który typ można zastosować w danym miejscu przesądzają między innymi warunki gruntowe. Chcąc wprowadzić takie rozwiązanie w naszym domu powinniśmy skonsultować się z kompetentnym doradcą, który znajdzie dla nas najbardziej optymalne rozwiązanie.Możliwość komentowania jest wyłączona.