Identyfikacja wizualna siemianowice

Identyfikacja wizualna

Nie ma doświadczonej firmy, bez doskonale stworzonej marki. To baza teraźniejszego biznesu. Na szczęście co chwila więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę i wkłada środki finansowe w zbudowanie brandu. Wszystko rozpoczyna się od sklecenia identyfikacji wizualnej firm.
Identyfikacja wizualna to pełen system, na który składa się mnóstwo szczegółów. Co ważne, wszystkie te szczegóły muszą być ze sobą logiczne. Dopiero wtenczas da się mówić o profesjonalnej identyfikacji wizualnej. Na system ten składa się m.in. logotyp firmy, kolorystyka firmy, wykorzystywana w oficjalnych pismach czcionka, a nawet wizerunek domów zewnętrzny a przy tym ich wystrój wewnątrz, projekt towarów oraz opakowań, a także powierzchowność rzeczy marketingowych. I w tym wszystkim jak przedtem wspomniano konieczna jest spoistość. Nie wypada np. w jednym zakresie użytkować jakiś barw, a gdzie indziej zupełnie innych. To nie ma nic wspólnego z kompetentną identyfikacją wizualną.
Wszystkie te maksymy zapisywane są w tzw. księdze identyfikacji wizualnej, w wielu przypadkach określanej także księgą znaku. Jest to coś w rodzaju biblii dla marki. Jest ona wykorzystywana np. przy realizacji różnego rodzaju kampanii reklamowych a także marketingowych. Studia graficzne oraz agencje reklamowe dostają od firmy księgę znaku i projektując wszelkie materiały muszą się ściśle trzymać stwierdzonych tam zasad.
W celu przygotowania księgi identyfikacji wizualnej najlepiej jest się udać do fachowej agencji marketingowej. Tam strukturą marki pochwycą się eksperci posiadający niemałe doświadczenie w budowie nie jednej księgi znaku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.