Drukarnia gryfino

Pułapki przy wydruku projektu

Dla każdego dekoratora w końcu nadchodzi czas, gdy wyłącza on AutoCada i jego projekt wreszcie pozostaje wydrukowany. Teoretycznie zdawać by się mogło, że na tym historia już się kończy i powoli zmierzamy do stoickiego finiszu, ale nic bardziej mylnego. Jeszcze sporo może się zdarzyć i w szczególności faktycznie wiele może się zepsuć. Kluczowe elementy projektu wydrukowanego, takiego jak dobre barwy, sprawdzona drukarnia, doskonały papier oraz bardzo dobrze dopasowana jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję da się uszkodzić kiepską grafiką albo finałowymi niedoróbkami. Co uczynić, aby tego ustrzec się?
Przede wszystkim pamiętajmy o paru zasadzkach, które oczekują na nieobeznanych. Gdy przygotowujesz plansze w programie graficznym, takim jak Photoshop lub Gimp, wydają ci się one ładne i w należytej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj zatem, by zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wówczas dowiesz się jak wszystko to wygląda w rzeczywistości.
Inną sytuacją, która może nam się nagle przytrafić, są inne kolory na wydruku. Tu na nieszczęście wszystko zależne jest od plotera, dlatego też dobrze, żeby drukarnia, z której usług korzystamy, pozostała przez nas sprawdzona. Przed definitywnym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich ma inne i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co zostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.