Przygotowywanie stron internetowych ostrzeszów

W jaki sposób napisać dobrą stronę www?

Strony WWW (World Wide Web) jednoznacznie jednoczą nam się z internetem. Miejscem, w którym prawie, że wszyscy spędzamy masę czasu. Zarówno na grze jak i na zabawie. Jeśliby niemniej jednak nie powstały strony internetowe, Internet wyglądałby całkowicie inaczej.
Na początku pracy Internetu jako sieci między uczelniami w Stanach Zjednoczonych, strony internetowe znacząco różniły się od tych, które znamy dziś. Poprzez to, że internet był bardzo powolny, parę tysięcy razy wolniejszy aniżeli ten który znamy dziś, trzeba było gonić do właściwej optymalizacji. Na początku ignorowano zatem zupełnie grafikę a koncentrowano się na przekazaniu takiej liczby tekstu, aby załadowanie strony nie trwało wieczność. Istotnie wtenczas wytwarzanie stron internetowych było w znacznym stopniu łatwiejszym zadaniem aniżeli dziś. Jednak, co może zdawać się dziwne, mniej osób umiało się tym zająć. Internet wówczas raczkował, komputery na dobrą sprawę razem z nim. Nie wszystkich było stać na posiadanie takiej maszyny w mieszkaniu, jeszcze mniej osób wiedziało, jak na dobrą sprawę jej użytkować.
Istotnymi zaciekawionymi byli oczywiście studenci elektroniki. Wtenczas jeszcze trudno było napotkać modny kierunek jakim jest teraz Informatyka.
Kreowanie stron internetowych współcześnie jest już sporo bardziej zaawansowanym zajęciem. Oprócz napisania odpowiedniego kodu strony w HTML a potem odpowiedniego sformatowania go używając arkuszy stylów, potrzebujemy w wielu przypadkach zastosować dodatkowe skrypty, zespolić stronę z bazą danych czy też stworzyć panele logowania.


Możliwość komentowania jest wyłączona.